Sgk Sözleşme Yenileme İşlemleri Hakkında
2 Ocak 2024 Salı
Sgk Sözleşme Yenileme İşlemleri Hakkında

Değerli Üyelerimiz;

SGK tarafından 27.12.2023 tarihinde yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu 2024 yılı sözleşmeleri ile ilgili açıklamaya istinaden “Sosyal Güvenlik Kurumu Görmeye Yardımcı Tıbbi Malzemelerin Teminine İlişkin Sözleşme,” nin 31 Ocak 2024 tarihi mesai bitimine kadar tamamlanması gerekmektedir.

EK ’te yer alan dilekçe ve 2 adet ödeme dekontu (DEKONTTA MUTLAKA 1335 İLE BAŞLAYAN OPTİK SİCİL NUMARASININ YAZILMASI GEREKMEKTEDİR) 31.01.2024 tarihi mesai bitimine Kuruma müracaat edilecektir.

Odamız bu süreçte isteyen üyelerimizin dekont ve dilekçelerini 30.01.2024 tarihi mesai bitimine kadar Odamıza teslim etmeleri durumunda Kuruma toplu olarak teslim edecektir. İsteyen üyelerimiz de 31.01.2024 mesai bitimine kadar SGK’ya evraklarını teslim edebilirler.

Dilekçe firma sahibi ve mesul müdür tarafından doldurularak firma kaşesi ve sorumlu müdür kaşesi basılıp ıslak imzalı olmalıdır. 

SGK ile anlaşmalı bankaların şubelerine  0-1046  GSS Sözleşme ücreti kodu ile Optik sicil numaranızı belirterek veya Beyan usulü sistemini bugün itibariyle internet bankacılığına entegre eden bankaların (Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası) internet bankacılığı aracılığıyla, aşağıdaki şekilde, başvuru tipine göre seçim yapılarak ücretlerin yatırılması gerekmektedir. (İNTERNET BANKACIĞINDAN YAPILACAK İŞLEMLER MOBİLDEN DEĞİL BİLGİSAYARDAN YAPILMALIDIR.)

AÇIKLAMA KISMINA OPTİK ADI, MEDULA OPTİK SİCİL NUMARASI, 2024 OPTİK SÖZLEŞME YENİLEME ÜCRETİ YAZILMASI GEREKMEKTEDİR.
İnternet bankacılığı İşlem adımları:(Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası)
Ödemeler: SGK Ödemeleri
Ödeme Türü: Diğer tahsilatlar
Ödeme tipi: Beyan usulü / Vakıfbankta Beyan Usulü Saymanlık seçilecektir.
Saymanlık İl seçimi: ANKARA
Saymanlık adı: GELİR MUHASEBE BİRİMİ (Ziraat Bankasında ULUCANLAR)
Referans Numarası: TC KİMLİK NUMARASI (Şahıs firmalarında) – VERGİ NUMARASI (Şirketlerde)
Başvuru: 1046 GSS SÖZLEŞME ÜCRETİ
Ödenecek Tutar: 4.000,50 tl (2 ADET DEKONT)
Açıklama: 1335** SİCİL NUMARALI *** OPTİK 2024 YILI SÖZLEŞME YENİLEME BEDELİ