Sorumlu Müdür Kimlik Kartı Hakkında Önemli Duyuru
12 Ocak 2021 Salı
Sorumlu Müdür Kimlik Kartı Hakkında Önemli Duyuru
Sayın Üyemiz ;

Bilindiği üzere Covid 19 pandemi sürecinde Optisyenlik Müesseselerinin Sağlık Hizmet Sunumunun kesintiye uğramaması için sokağa çıkma yasaklarında muafiyet imkanı sağlayan Sorumlu Müdür Kimlik Kartları, Ülkemizde ilk defa İzmir Odamızın, İl Sağlık Müdürlüğü’ne yaptığı müracaat ile hayata geçmiştir.

Tüm Odalar da Bölgelerinde aynı uygulamaya geçebilmek için İl Sağlık Müdürlüklerine müracaatlarda bulunmuş, aldığımız bilgiye göre iki İlimiz özelinde İl Sağlık Müdürlüklerinin olumsuz dönüş yapmasından dolayı Birliğimiz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na sorunun çözümü için başvurduğunda Kurum olumsuz dönüş yaparak 81 İl Sağlık Müdürlüklerine mevzuattaki boşluktan dolayı Sorumlu Müdür Kimlik Kartlarının verilemeyeceğine yönelik yazı göndermiştir.

İzmir Optisyen Gözlükçüler Odası olarak, olumlu sonuç almak için gerekli girişimlerde bulunmaktayız, mevcut kullanımda olan kartların kullanımıyla ilgi herhangi bir olumsuz görüş olmadığından kullanılmasında şu an için herhangi bir mahsur yoktur. Bu konuyla ilgili yeni bir duyuru yapılıncaya kadar BUGÜNDEN İTİBAREN SORUMLU MÜDÜR KİMLİK KARTI BAŞVURUSUNDA BULUNULMAMASINI ÖNEMLE RİCA EDER.

Sağlıklı ve bol kazançlı günler dileriz.