Optisyenlik Müesseselerinin Cezai İşleme Maruz Kalmaması İçin 16 Nisana Kadar Yapılması Gereken İşlemler ( Titubb Veri Aktarımı ve Üts Envanteri Eşitleme)
12 Nisan 2021 Pazartesi
Optisyenlik Müesseselerinin Cezai İşleme Maruz Kalmaması İçin 16 Nisana Kadar Yapılması Gereken İşlemler ( Titubb Veri Aktarımı ve Üts Envanteri Eşitleme)
Değerli Üyelerimiz;

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun 19.02.2021 tarihli duyurusuna göre;

Tıbbi cihazların kayıt sürecinde 12.06.2017 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) kapatılarak yerine Ürün Takip Sistemi (ÜTS) kullanılmaya başlanmıştır. “Optik Tıbbi Cihaz Firmalarının Hareket Bildirimlerine İlişkin Duyuru” ile de optik ürünlerle ilgili tekil takip ve hareketlilik modüllerinin kullanımının 11.09.2017 tarihinde başlatılacağı bildirilmiştir.

Mevcut durumda optik ürünlerin tekil hareket süreçlerinin yalnızca ÜTS üzerinden yürütülmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda optisyenlik müesseseleri tarafından TİTUBB de tekilleştirilmiş ve hala stoklarında bulunan ürünlere ait karekod bilgilerinin aşağıda ifade edildiği şekilde hazırlanması ve 16.04.2021 tarihine kadar ilgili dokümanın ÜTS ye yüklenmesi gerekmektedir.

Bu konu ile alakalı TİTUBB veri aktarımı ve UTS envanter eşitleme programı hazırlanmıştır.

togb.org.tr adresinden programı indirip bilgilerini girdikten sonra aktivasyon için Odamız ile iletişime geçilerek aktivasyon anahtarı alınacak ve program aktif kullanıma açılacaktır.

TOGB’nin üyeleri için hazırlatmış olduğu bu program sayesinde TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitlemeleri kolaylıkla yapabileceksiniz.

YAZILIM ÖZELLİKLERİ ;

1- TİTUBB’dan, ÜTS’ye bildirmek istediğiniz karekodlarınızın bir kısmını ÜTS tanımamakta. Bu yazılım, ÜTS’nin anlayacağı dile çevirip sorunsuzca yüklemenize yardımcı olacaktır.

2- ÜTS ile envanterinizi eşitlemek istiyorsanız ama binlerce ürün içinden çıkamıyorsanız, yapmanız gereken ÜTS’den tüm envanterinizi indirip, programın içine atarak müessesnizde bulunan ürünlerle eşleştirmek ve programın size verecek olduğu tabloyu ÜTS’den toplu çıkış yapabilmenizi sağlamak.

TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programını indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://togb.org.tr/uts-eslestirme-programi/