Mart 2020 Dönemi Optik Reçete ve Fatura Ekleri Hakkında
2 Nisan 2020 Perşembe
Mart 2020 Dönemi Optik Reçete ve Fatura Ekleri Hakkında
Değerli Meslektaşlarımız ;

Bilindiği üzere COVİD 19 virüs salgını nedeniyle kamu kurumlarının çalışması, personelin en aza indirilmesi vb tedbirler alındığı bilinmektedir. ALSANCAK SSGM ile yapılan görüşmeler sonrası Mart 2020 dönemi reçeteleri ve fatura eki belgelerin Kuruma tesliminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir.

1) Manuel receteler mesul müdür imza, kaşe ve diğer kontroller yapıldıktan sonra sisteme resmi yüklenecek,

2) Dönem sonu yapıldıktan sonra çıktı alınan fatura dilekçesi, hasta isimleri yazılı olan icmal liste ve fatura ( kağıt fatura veya E-arşiv fatura veya E- Fatura ) imza ve kaşeler mesul müdür ve müessese sahibi tarafından imzalanır.

3) Reçete teslimlerinde son güne bırakılmaması 01-15 nisan 2020 arası teslim edilmesi gerekmektedir.

4) kdv dahil 5.000 tl üzeri fatura düzenleyecek meslektaşlarımız GİB üzerinden E- Arşiv fatura düzenlemesi gerekmektedir.

5) Kağıt Fatura, E-Arşiv Fatura ve E- Fatura üzerinde muhakkak müessese kaşesi , mesul müdür kaşesi ve ıslak imza olması gerekmektedir.

6) Fatura tarihi ayın son günü yani 31 Mart 2020 tarihli olmalıdır. E- Arşiv fatura düzenleyecek meslektaşlarımız da 7 gün icinde geriye doğru yani ayın son gününe fatura düzenleyebilir.

7) Gerek Kurum içerisinde, gerekse Kuruma ulaşmak için dışarıda sosyal mesafenin korunması ve diğer koruyucu tedbirlerin alınması gerekmektedir.

8) Mart 2020 dönemi fatura ve ekleri istenilecek kargo marifeti ile aşağıdaki adrese gönderilebilir. Mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar teması en aza indirmek amacıyla Kargo, PTT vs yöntemler öncelikli tercih edilmelidir.

9) Kargo, PTT vs yöntemleri tercih eden meslektaşlarımızın Kuruma teslim edildiği tarih esas alınacağından Kargo işlemlerinin son güne bırakılmaması 01-15 nisan 2020 tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

KARGO ADRESİ: İzmir Alsancak Sosyal Güvenlik Kurumu Milli Kütüphane Cad. SGK Rant Tesisleri A Blok NO:103 Konak/İzmir
Alsancak SSGM Telefon: (232)441 80 69